Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co jsme všechno zažili

Poprvé na hvězdárně

Ve čtvrtek 1. 11. jely děti ze třídy Berušek na exkurzi do Planetária a Hvězdárny v Hradci Králové. V promítacím sále děti žasly nad velikostí kopule a  nebem, o kterém si myslely, že je opravdové. Během zajímavého povídání a promítání se děti podívaly na naši planetu z více jak ptačí perspektivy, podívaly se na měsíc, na další planety a celou galaxii. Děti se seznámily s  jevy vesmíru, jako je sluneční soustava, hvězdy, souhvězdí a planety. Poté na děti čekala pohádky ,, Zvířátka ve vesmíru´´, při které si všechny nové poznatky spolu se zvířátky zopakovaly. Po malé svačince jsme se pány průvodci zašli také podívat na hvězdárnu na velký dalekohled. Celá exkurze děti velmi nadchla.

Hudební divadlo v MŠ

Ve středu 17. 10. do MŠ zavítalo kvinteto hradeckých filharmoniků. Pro děti si připravili pohádkový příběh ,,Zvířátka a Petrovští´´. Děti se při poslechu hudby seznámily s názvy hudebních nástrojů, naučily se společně jednu píseň, vyzkoušely si dirigování.... Přestože se jednalo o vážnou hudbu, děti pohádka velice zaujala a bedlivě vše poslouchaly a sledovaly.

DIVADLO v MŠ - DĚDA LISTNÁČ A SKŘTEK KVÍTEK

Dnes 8.10. nás navštívila divadelní skupina Srdíčková víla s představením
Děda Listnáč a skřítek Kvítek
Pohádkou provázely postavy: Bukáček – učil děti, že cizí věci se bez dovolení brát nesmí,  Bubák - že zvědavost se nevyplácí, Kanimůra -  poučila o tom, že když někdo udělá chybu, zaslouží si  odpuštění, Kvítek - dobrý kamarád, který ukazoval, že kamarádi si pomáhají a Děda Listnáč – který měl rád přírodu a barevné listy.

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA
Dnes 4.10 nás podruhé navštívil lektor Malé technické univerzity. Dětem se představil kamarád Radek, který nás provázel lekcí s názvem Malý architekt.
Děti si na začátku zopakovaly informace z minulé hodiny – připomněly si jak  budovaly město, stavěly z lega nemocnici, divadlo, nádraží, restauraci, hasičskou stanici, policejní stanici, lékárnu.
V dnešní lekci děti hledaly rozdíly mezi domem, bytem, věžáky, že i panelák může být malý dům, učily se skládat správnou skladbu zdi – překládat z malých a velkých kostek lega tak, aby dům měl pevné základy.
Poznaly druhy domovních zdí, učily se hravou formou čtení technického výkresu.
Seznámily se, co je půdorys domu, čemu se říká obvodové zdi a příčky, kam se otevírají dveře.
Stát se na chvíli architektem děti moc bavilo, nejednou byl úkol těžší, ale předškoláci si nakonec se vším poradili, ostatním dětem pomohli dospělí.
Nakonec si všechny děti zasloužily diplom Malého architekta.

SOLNÁ JESKYNĚ

Dnes jsme s dětmi poprvé navštívili solnou jeskyni Medispa. Jeli jsme  městskou dopravou, kousek jsme šli pěšky přes most, kde děti obdivovaly řeku. Dokonce jsme se dozvěděli, že Orlice se jmenuje podle toho – že nad Orlicí létají orli J
Děti si daly nejprve svačinku, mezitím jsme se seznámili  s pravidly v solné jeskyni.
Děti si pobyt moc užily – hrály si hračkami, zahrabávaly a hledaly pravěká zvířata – dinosaury, odpočívaly na relaxačních lehátkách, nakonec nám paní pustila na pár minut vyprávěnou pohádku.
Po návratu do MŠ jsme si ještě pohráli za pěkného počasí na zahrádce.
 

 

BATŮŽKOVÝ DEN
VÝLET NA KUNĚTICKOU HORU

Dnes 26.9. jsme ve školce pořádali Batůžkový den. Jeli jsme na výlet objednaným autobusem na Kunětickou horu.
Děti se těšily a počasí nám přálo. Svítilo krásně sluníčko. Starší děti po příjezdu vyrazily směrem vzhůru na hrad Kunětická hora. Cestou plnily úkol – sbíraly přírodniny, které chtějí věnovat někomu, kdo je pro ně důležitý. Nahoře na nás čekalo stádo koziček, které se dětem moc líbily a nakonec nás i provázely - dokonce s námi chtěly i posvačit naše jídlo. Motýlky po příjezdu čekala procházka, při níž si děti prohlédly zvířátka v ohradách, poučily se, jak se jmenují, jak se říká jejich mláďátkům, jakou barvu mají, proč se nesmí krmit cizími lidmi apod. Procházka dále pokračovala do místního lesíku, kde si děti směly nasbírat různé lesní plody, lístky, mech, větvičky apod., vložit si je do celofánového sáčku a jako dáreček si je odnést domů. Poučily se o tom, jak se odlišuje listnatý strom od jehličnatého i jak se stromečky mění v průběhu celého roku. Díky tomu, že děti po celou dobu procházky pěkně naslouchaly a plnily zadané úkoly si za odměnu mohly pohrát na dětském hřišti v blízkosti lesíku. Cestou zpět k autobusu jsme se rozloučili se zvířátky a prohlédli si hrad cká Kunětickou horu. Všechny děti mohly vidět krásně zblízka lesní zvěř, která si i je přišla prohlédnout.
Výlet se nám povedl, v autobuse jsme zhlédli pohádku a hladový se vrátily na oběd do školky.

SPORŤÁČEK

Děti ze třídy Berušek dnes 25.9. zahájily  „Sportáček“.  Nejprve jsme se seznámili  s pravidly  jak se chovat v tělocvičně, proč cvičíme a sportujeme. Děti se moc těšily a bylo to poznat. Zahráli jsme si hru, cvičili jsme na nářadí, učili jsme  se sportovní pravidla. Bohužel nám čas rychle utekl – ale postupně trénujeme i rychlost při oblékání a převlékání…takže se těšíme na „Sportu zdar“ příště.

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY KUKLENY

Dnes 24.9 jsme s třídou Berušek poprvé v letošním roce zavítali na návštěvu do knihovny. Některé děti byli v knihovně úplně poprvé a moc se těšili.  Naše milá paní knihovnice děti seznámila s programem knihovny, kam patří knížky, jak se k nim chovat. Přivítali s dětmi společně podzim a ozdobili si podzimní strom listy se jmény.
Nakonec si děti vypůjčili moc hezké obrázkové knížky, které je zaujaly, s kamarády si prohlíželi a paní knihovnice dětem předčítala.
Už se  těšíme na další návštěvu.

 

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERTIZA – STAVITEL MĚSTA

Dnes 20.9. k nám do školky přijela milá paní lektorka Simona z
Malé technické univerzity.  Malá technická univerzita je zábavný program polytechnického vzdělávání. Názorně a jednoduše dětem předává základy techniky pomocí stavebnice Lego Duplo.
Dnes jsme se poprvé seznámili s tímto programem. Děti si povídaly o našem městě – seznámily se se strukturou kruhového objezdu, jaké zde stojí budovy, jaké mají značení,  jaká je tu doprava. Ve skupinkách složily  část mapy pomocí puzzle kousků. Z lega Dupla stavěly budovy, které postupně začleňovaly do mapy. Na závěr  jsme dostali školkový úkol do příště - vše zakreslit do prázdných map.
Už se tešíme na další setkání, co budeme stavět :-)

 

 

Příspěvky

Akce 2018/2019

28. 8. 2018

 

Akce 2016/2017

22. 8. 2017

 

Akce 2015/2016

27. 8. 2016

 

Akce 2014/2015

9. 9. 2014

 

Akce 2013/2014

6. 9. 2013