Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 2013/2014

6. 9. 2013
9. června 2014
 
ILUSTRÁTOR  ADOLF  DUDEK
 
V pondělí k nám do mateřské školy s veselým úsměvem a vtipem přijel známý a populární ilustrátor dětských knih Adolf Dudek. Všechny nás značně pobavil. Od začátku až do konce představení jsme se jen smáli. Děti ani nechtěly, aby své vystoupení ukončil. Neustále svým pokřikem toužily po další legrační scéně. Děti se zapojily do kreslení a předvedly své herecké umění. Bylo to skvělé, veselé a zábavné dopoledne s profesionálním komikem.
 
  5. června 2014
 
FOTBALOVÝ TURNAJ  NA  HÁJEČKU
 
Na 4.ročník fotbalového utkání se tentokrát přihlásilo 16 mateřských škol. Naše družstvo mělo devět členů a bylo připraveno velmi dobře , jelikož jsme během roku pilně trénovali s trenérem, panem Frolíkem. Děti hrály s velkým zápalem a úspěch se dostavil. Druhé místo a stříbrná medaile byly velkou odměnou pro všechny. Však jakmile jsme viděli přijíždět náš autobus,hned jsme se panu Málkovi chlubili výsledkem.Byl to pěkný sportovní den.
 
 30. května 2014
 
PIRÁTSKÁ NOC V MŠ
 
Vstup do pirátské říše vyžadovalo trochu fyzické zdatnosti. Děti v úvodu udělaly deset dřepů, překonaly chůzi"na vlnách", lezení v podporu dřepmo po lávce, výstup na "stožár",skluz dolů, kotoul vpřed, výskok na zvoneček, podlézání kruhem a vyzkoušely chůzi s pingpongovým míčkem na lžíci. Po zvládnutí mohly být pasováni na piráta. Následovalo losování, které zabezpečilo vytvoření dvojic. Děti společně plnily úkoly, které byly z různých oblastí (výtvarné, pracovní, logické a postřehové). Za dobře splněnou disciplínu byly  ohodnoceny razítkem do kartičky a zlatým dukátem, který si schovaly do látkového měšce. Když s kamarádem obešly všechna stanoviště, sešli jsme do jídelny, kde následovalo posezení u slavnostní tabule.Tady jsme ochutnali veškeré dobroty našich maminek. Ani to nebylo kam dávat:-).Nakonec jsme vše zapili "pirátským punčem", který byl opravdu lahodný. Po občerstvení následovalo hledání schovaných obrázků, které vkládaly do mapy. Pokladů tam bylo mnoho.Všechny byly nalezeny:-).Po pohybové chvilce  děti hledaly  dílky  z  další mapy, kterou bylo potřeba nakonec sestavit , aby našly cestu k opravdovému pokladu. Děti byly nadšené, nejevily vůbec známky vyčerpání či únavy, ale přesto byl již čas se převléknout  do pyžamek a pomalu se chystat do spacáčků. Proběhla malá hygiena a večer jsme zakončili stezkou odvahy. Všechny děti ji beze strachu zvládly. Ráno u snídaně  našly u svých měšců čokoládové penízky a bonbónky.Diplom si zasloužil každý :-)Pak už děti netrpělivě očekávaly rodiče.Pirátská noc se opravdu vydařila:-)Myslím, že jsme si to užili všichni. Maminkám patří velké poděkování za aktivitu v přípravě sladkých i slaných pochutin. Ceníme si tak výborné spolupráce. Děkujeme.
 
 
27. května 2014
 
NÁVŠTĚVA SMETANOVA STATKU
 
Rodina Smetanova nebydlí od mateřské školy daleko, takže stačilo jen několik zastávek autobusem MHD. Předškoláky přivítala paní domu, která nás nejdříve provedla penzionem. Viděli jsme pokoje a zasedací místnost. V jiné části statku se děti seznámily se zemědělskými a dalšími stroji, které využívají ke sběru brambor, krouhání zelí a balení zaleninových salátů. Po vytvoření malých skupinek se svezly i v traktoru. Kromě technických věcí viděly i zvířátka, která žijí na statku. Program byl velice pestrý a zábavný. V trávě hledaly schovaná písmenka, malovaly obrázky a přiřazovaly jednotlivé produkty ke zvířátkům. Za odměnu obdržely diplom a cibulku kytičky. Zpět se vracely pěšky. Bohužel jsme dešti neutekli.
 
 
Z 16. května 2014
 
JAK Z ROSTLINKY VYPĚSTUJEME DÝNI
 
 Během volných chvilek se děti ve školce věnovaly malému zahradničení. S paní učitalkou si do kelímku zasadily semínko z dýně, které brzo vyklíčilo a objevily se první lístky.To už bylo zřejmé, že první pěstitelské krůčky se vydařily. Jelikož ale taková rostlinka potřebuje hodně hlíny a živin, odnesly si ji děti domů, kde jejich starost a péče bude pokračovat. Mají vše ve svých rukách. Jak budou o rostlinku pečovat, taková bude potom úroda. V podzimních měsících následujícího školního roku pak naši "Dýňáčci" budou zdobit prostory zahrady.Těšíme se na naše strašidýlka:-)
 
22.května 2014
 
TŘETÍ DEN NA ŠKOLE V PŘÍRODĚ
 
Ty děti jsou prostě úžasný. Celou noc spinkaly, ráno s úsměvem naběhly na rozcvičku. Po dobré snídani jsme si  v tričku a kraťasech šli pohrát na hřiště před chaloupkou. Paní učitelky zatím pro nás připravily další hru. V Kimově hře jsme procvičili postřeh a pamět.  Dnes velké děti neodpočívaly ale měřily své síly a zdatnost o " Nejrychlejšího vazače tkaniček". Klárka Žižková si odnesla první místo, ale odměnu dostali  samozřejmě všichni. Byla před námi celou školu v přírodě očekávaná cesta za pokladem.  Plnění různých záludných úkolů jsme zvládli a našli i poklad HURÁÁÁÁÁ a víte co? Byl plný myšek mňam:-) Jdeme na stezku odvahy a zabalit si kufříky, protože škola v přírodě je prima, ale doma je doma:-)))
 
 
21.května 2014
 
DRUHÝ DEN NA ŠKOLE V PŘÍRODĚ
 
V 7.00h nás vzbudila polnice. Po snídani se starší děti vydaly k zbojníkově jeskyni. Děti ušly asi 6 km. Malé děti trávily dopolední čas v lese stavěním chaloupek z přírodnin. Po vydatném obědě, kdy některé děti snědly i tři knedlíky nastal čas na odpočinek. Odpolední program byl jasný- nácvik na zahradní slavnost a sportovní odpoledne. Po splnění 8 stanovišť ,byly všechny děti odměněny medailemi a dobrotou. Před večeří jsme se ještě vydali do lesa nasbírat větvičky a jehličí na táborák. Při plamenu ohně jsme se naučili nové písničky a uvařili čaj v kotlíku.
 
 20.května 2014
 
PRVNÍ DEN NA ŠKOLE V PŘÍRODĚ
 
Pohodlně jsem se usadili, zamávali a vydali se směr dobrodružství. I když bylo pár slziček, za první zatáčkou po nich nebyla stopa. Cestu nám zpříjemňovala puštěná pohádka " Letadla". Než jsme se nadáli, byli jsme před chatou "U Rampušáka" v Bartošovicích. Svačinky od maminek nám přišli k chuti. Rychle jsme se ubytovali a utíkali prozkoumat okolí chaloupky. Po chutném obědě jsme si šli odpočinout a nabrat síly na pěší turistiku. Vydali jsme se k Pašerácké lávce a Zemské bráně. Na naučných tabulích jsme se seznamovali s piktogramy chráněné krajinné oblasti. Pak už nás čekala jen večeře a krmení zvířátek tvrdým chlebem. Dobrou noc:-)
 
 
25. dubna 2014
 
VÝLET DO STĚŽER ZA ZVÍŘÁTKY
 
Do batůžku pitíčko, něco dobrého na zub a vyrazili jsme na autobus č.16, který nás dovezl téměř na místo. S panem  průvodcem jsme prošli výběhem ,kde jsme měli možnost zvířátka vidět  z bezprostřední blízkosti. Zpočátku si nás dvouhrbý velbloud všímal intenzivněji, ale po chvíli usoudil, že tráva je lepší:-) Děti si prohlédly oslíky, koně, poníky, lamy, husy, psy, kočkodana, želvu, papoušky, stádo daňků, ovečky a z klece nás svým upřeným zrakem sledoval rys. Předškoláci zpět putovali po svých, mladší děti odvezl opět autobus. Počasí se vydařilo, dobrůtky jsme si snědli, zvířátka nakrmili-co víc jsme si mohli přát:-).Snad jen to nějaké zvířátko domů nebo do školky. Děti jsou opravdu vynalézavé a nenáročné.-)Představy byly pestré.
 
 
 16. dubna 2014
 
ZÁBAVNÉ ATELIÉRY
 
Velikonoce se kvapem blíží a proto naše činnosti byly zaměřeny na tyto svátky a tradice. Děti si provoněly prostory mš nejenom pečením velikonočních beránků, ale z toustového chleba si vykrojily srdíčka a sestavila je do čtyřlístku pro štěstí. Ten chutně přizdobily pomazánkou a pažitkou. Další skupinka dětí polepila vyfouklá vajíčka hedvábným papírem a ozdobila mašličkou. Paní učitelky od motýlků se věnovaly lepení z netradičního materiálu a stříhání z papíru. Děti vyrobily krásné ovečky, které se "pásly" na šťavnatém obilíčku a pro velikonočního zajíčka vystřihly papírový domeček ve tvaru vajíčka. Svými výrobky si děti mohou velikonočně vyzdobit svůj pokojíček a potěšit svoje srdíčko. 
 
 
 11. dubna 2014
 
DIVADLO  Z  KARLOVÝCH  VARŮ
 
V pátek , v ranních hodinách k nám do školky zavítalo hudební divadlo ze západních Čech. Přiblížilo nám skutečnost, která se dotýká každého z nás, kdo žijeme na této planetě. Děj se odehrával v Květinové ulici, kde se zvířátka neustále potácela s nepořádkem a odpadky. Chtěla zjistit, kdo je tím viníkem a pokusit se zjednat nápravu. Děti byly začleněny do problému a pomocí příběhu si osvojovaly povědomí o tom, jak nakládat s odpadky a jak odpad třídit. Děti  se velice aktivně  zapojovaly. Snažily se pomoci nejenom zvířátkům, ale skutečně si osvojily vědomosti o tom, do jaké popelnice patří papír,sklo, plast a další materiály. Dětem se hra v hudebním podání  moc líbila. Věděly, že odhazovat odpadky kolem sebe je nesprávné a škodí všem živým tvorům. Děkujeme za iniciativu Karlovarskému hudebnímu divadlu, které považuje za důležité šířit osvětu, jak chránit  přírodu a přistupovat k životnímu prostředí. Je dobře, že již takto malé děti z předškolních zařízení mohou svými znalostmi, vědomostmi a návyky přispět k hezkému prostředí kolem sebe. 
 
 
8. a 10. dubna 2014
 
 NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ
 
V druhém dubnovém týdnu jsme navštívili solnou jeskyni naposledy a tím, v tomto školním roce, ukončili pravidelné vstupy. Doufáme, že se nám podařilo alespoň trochu dětem posílit imunitu, podpořit jejich zdraví a zpříjemnit  jim chvíle všedních dnů.
 
 
 26. března 2014 
 
POHÁDKOVÉ KVINTETO  "O VODNÍKU HVÍZDÁLKOVI "
 
 
Klarinet, hoboj, fagot, flétny a lesní roh jsou nástroje již dětem známé. Vodník Hvízdálek je provázel pěknou pohádkou, ve které si děti zazpívaly několik známých lidových písní a naučily se "Tluče bednář na obruče". Děti pěkně s muzikanty spolupracovaly a bylo vidět, že si hodně zapamatovaly.
 
 
 25. a 27. března 2014
 
NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ
 
Předposlední návštěva solné jeskyně byla pro děti odpočinkem a hrou s různými hračkami.
 
  
24. března 2014
 
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
 
Tentokrát nás v knihovně čekalo plno jarních básniček a velikonoční radovánky. Děti hledaly papírová vajíčka a pomáhaly popleteným barvičkám. Prohlédly si nepřeberné množství knížek s různou témamtikou.
 
 
 21. března 2014
 
DIVADLO O VODNÍKU RYBIČKOVI
 
Znovu k nám zavítalo divadélko s vílou Srdínkovou, která nám uvedla pohádku "O vodníku Rybičkovi". Jeho domovem byl rybník Sklíčko, kde se svými kamarády, vílou Leknínkou a žabákem Kuňkou, si užíval plno legrace. Nebyla by to pohádka bez  zlé divoženky Kačůzy a bez dobrého konce. Vždy nás toto divadélko potěší.:-) 
 
 
  17. - 21. února 2014
 
POPLETENÝ TÝDEN
 
Každý den v tomto týdnu byl jiný. Barevné puntíky zdobily nejedno tričko,šátek či šaty. Druhý den jsme klobouky "odhazovali v dáli ":-) a ve středu proběhl karneval s pohádkovými bytostmi. Věřte, že bylo co obdivovat. Takový Křemílek s Vochomůrkou, Rumcajs, Mach s Šebestovou  a jejich kouzelné sluchátko, vodníci, víly,  princezny, princové, králové, čarodějové.........atd, byly opravdu povedenými  maskami. Čtvrtek byl celý naruby :-) a poslední den připomínal  naopak večer,kdy se ukládáme do postýlek. Každý byl v pyžamu a už netrpělivě čekal na pohádku. Však měkké polštářky nám umožnily příjemný odpočinek. 
 
 
 13. února 2014
 
DIVADLO  PANÍ  KOUMAROVÉ
 
Strašidelný hrad a letící sova? O čem asi bude pohádka? Takové byly otázky dětí a většina to uhodla. Pohádka o strašidlech na hradě Strachově s Bubinkou a Bubáčkem byla napínavá a veselá. Děti se v průběhu představení naučily i kouzelné zaklínadlo,tak pozor,milí rodiče ,ať vás  nepromění!!!!!!!
 
 
 11. února 2014
 
ZÁBAVNÉ ATELIÉRY
 
Co nás dnes čekalo? Netradiční cvičení, lepení, pečení koblížků a práce s vizovickým těstem. Našli jsme si každý svůj koutek a pustili se do zábavných činností. Však můžete vidět na fotografiích, jak nám to šlo:-).......pěkně od ruky a s úsměvem. 
 
 
10. února a 14. února 2014
 
 NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ
 
 První pobyt v solné jeskyni se dětem líbil. Těší se na další pokračování. Za doprovodu pohádky děti rukama zkoumaly vlastnosti soli a tvořily různě vysoké stavby. Všichni se postupně vystřídali také na odpočinkovém lehátku, odkud právě sledovali pohádku o krtečkovi. Krásně se nám dýchalo a tvořilo:-)
 
 
 7. února 2014
 
MUZIKOHRANÍ
 
V průběhu prožitkového hudebního pořadu nás pan Michal, zábavnou formou seznámil s velice netradičními hudebními nástroji z různých koutů světa.Tibetské mísy, zvonky a činely, šamanský buben, djembe, ústní harfa, brumle, didgeridoo, dešťová hůl, zvonkohra, kalimba, koncovka....byly pro nás překvapením. Prostřednictvím pohádky" O sluníčku a černém mraku" nám postupně nástroje představil, jak umí spolu mluvit, zpívat, povídat a hospodařit. Koncovka probouzela sluníčko a večer, když šlo spát mu hrála ukolébavku. Jednou ale zaspala a všechno bylo naruby. Přiletěl černý mrak, začaroval nástroje na 100 let a zachránit je mohl jenom vítr. Ten ale věděl, koho musí probudit ze všech nejdříve. Našel koncovku, která svým zvukem probudila  sluníčko a to  polechtalo svými paprsky šamanský buben............I děti byly velkými pomocníky. Pomohly větru rozfoukat černý mrak a tím všechny nástroje zachránily. Děti byly nadšené, když v závěru představení si mohly postupně zahrát na bubny zvané djembe. I paní učitelky nezaváhaly:-)
 
 
 20. ledna 2014
 
V KNIHOVNĚ
 
Naše kroky směřovaly do knihovny v Kuklenách. Paní knihovnice měla připravený příběh" O míčku Flíčku", který prožil různá dobrodružství i trampoty. Děti se aktivně zapojily do děje, který i v místech doprovázely na rytmické nástroje. Ve druhé části návštěvy si děti prohlížely knihy, které si vybraly v poličkách. Velmi je zajímala anatomie lidského těla, takže jsme si povídali o obrázcích a o funkci jednotlivých vnitřních orgánů. Bylo to velmi pěkné dopoledne.
 
 
 16. ledna 2014
 
DOG DANCING
 
Zcela netradiční vystoupení s border koliemi nám předvedla slečna Alena Smolíková, která se  v soutěži televize Prima ČeskoSlovensko má talent 2013 umístila na druhém místě . Byl to neobyčejný zážitek pro děti i dospělé. Děti se s úsměvem a nadšením zapojovaly, napodobovaly pohyby, které jim pejsek předcvičoval, druhého pejska nakrmily a vyzkoušely i dát povel "dej pac".Všichni  poslouchali  jako hodinky:-).Nakonec si děti pejsky pohladily.
 
 
 8. ledna 2014
 
NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ POLICIE
 
Jakou úlohu má městská policie...co uděláš, když.....jak máme správně přecházet vozovku....o tom nám vyprávěla a s dětmi názorně vyzkoušela členka sboru městské policie. Děti pečlivě naslouchaly a aktivně se zapojily do diskuze. Bylo vidět, že dané téma je velice zajímá. Za spolupráci, pozornost a správné odpovědi děti dostaly drobné dárečky pro zábavu i jejich bezpečnost.
 

19. prosince 2013

NÁVŠTĚVA  ZOO

 Výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové byl zpestřením pro nás všechny. Nejenom, že jsme si prohlédli v průběhu dopoledne různé pavilóny, ale měli jsme možnost vánočně ozdobit stromečky, které lemují cesty k jednotlivým zvířátkům. V úvodu, po krátkém přivítání, jsme vešli do prostor restaurace, kde se děti nasvačily. Potom jsme všichni společně hledali ty dva správné stromečky, které bychom rozveselili ozdobami z přírodních materiálů a u kterých jsme se po jednotlivých třídách vyfotografovali. Pak nás čekala už jen zvířátka. Sloni venku ve výběhu, tygři, levharti, hroši, opice, svět plazů a vodních živočichů, svět ptáků....... a mnoho dalších. Prohlédli jsme si krásné nové dětské hřiště s průlezkami, kam se většina dětí chtěla rozprchnout:-). Už víte, milí rodiče, kam zajet se svými dětmi?:-) Opravdu budou šťastné:-) Po příjezdu zpět do školky jsme se naobědvali a nechávali doznít pěkné zážitky.

 

17. prosince 2013

VÁNOCE  V  MŠ  2013

 Začali jsme již v ranních hodinách s přípravou slavnostního předkrmu. Děti při krájení a míchání poznávaly suroviny, které patří do bramborového salátu. Získávaly také  zkušenosti, jak se obalují řízky. Slavnostní tabule při obědě byla pestrá a netradiční. Děti byly obsluhovány Ivou a Ditou a patřičně si to pochvalovaly:-) Všechno jim moc chutnalo, talíře zůstaly prázdné. Potom jsme již čekali  na Ježíška:-).Slyšíte? Zvoneček zvoní.......a rychle jsme spěchali do tříd. Byla to nádhera-). Stromeček svítil, některé dárečky byly zabalené do překrásného vánočního papíru. Společně jsme přihlíželi, kdy už začneme rozbalovat. Když byla ta nádhera všechna odhalena, už jsme si jen hráli.
 
 
 10. a 11. prosince 2013
 
VÁNOČNÍ  BESÍDKY  MOTÝLKŮ  A  BERUŠEK
 
 
Čas je náš přítel i nepřítel. Někdy nám pomáhá,někdy nám způsobuje stres. V tomto případě nám nabídl několik příjemně strávených společných chvilek v mateřské školce.Rodiče, sourozenci ,prarodiče  i paní ředitelka ZŠ H.Hájková přišli mezi nás a shlédli vystoupení dětí, které písněmi, básněmi, tanečky a dramatizací zaujaly každého. V prostorách jídelny jsme potom všichni ochutnali sladké i slané dobroty, které rodiče napekli.Děkujeme všem:-)
 
 
5. prosince 2013
 
REJ ČERTÍKŮ
 
Sešlo se nás čertů velmi mnoho. Nechyběli ani andílci, kteří tak trochu čerty usměrňovali ve svých pekelných libůstkách. Ve třídách bylo velmi rušno.Čertíci dováděli, poskakovali, rozezněli bubny a činel. Andílci potom tak trochu předvedli, jak takový opravdový tanec vypadá:-).Také Mikuláš přišel se svou družinou a obdaroval všechny děti balíčkem. 
 
 
2. prosince 2013
 
POHÁDKOVÉ KVINTETO
 
Po první adventní neděli přišel čas na hudbu. Členové Filharmonie nám přišli zahrát a povyprávět hudební pohádku" O Sněhurce a sedmi trpaslících." Děti zcela poprvé viděly některé dechové nástroje, jako byl klarinet ,hoboj a fagot. Poznávaly i hru příčné flétny, pikoly a lesního rohu. Během představení děti poslouchaly ,jak nástroje dokáží svými tóny vyjádřit děj a náladu.V závěru se někteří stali i dirigentem.Bylo to velmi pěkné a poučné představení.
 
 
29. listopadu 2013
 
ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU
 
 
V pátek jsme se všichni vydali směrem k poště. Děti ze základní školy přišly ke stromečku dříve a lehce ho rozveselily. My přidali ještě trochu vlastnoručně vyrobených, růžových ozdobiček a nádheru doladili. Myslíme, že rozzáří každou tvář a připomene nám, jak vánoční čas se kvapem blíží. Přejeme všem lidem dobré vůle hezké a  radostné Vánoce.
 
 
25. listopadu 2013
 
VYHLÁŠENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE
 
"Kouzelná noc a den jak sen", tak se jmenovala výtvarná soutěž dětí a rodičů. Zcela poprvé se zapojily všechny rodiny,proto jsme dosáhli 100% účasti. Děkujeme všem malým i velkým umělcům za různorodé, výtvarné, plošné i prostorové práce. Bylo se opravdu na co dívat. Ještě že jsme hodnocení přenechali všem:-)
 
Hlasovací lístky byly vyjmuty a hlasy spočítány.
 
1. místo - rodina Bartošova
 
2. místo - rodina Tvrdoňova
 
3. místo - rodina Zlatníkova
 
 
Všem rodinám děkujeme za překvapivé a nápadité výtvory. U většiny prací bylo vidět, že " každý chvilku tahá pilku":-), jak říká naše přísloví. Čas je pro každého z nás drahý a proto si velice vážíme, že jste si ho našli.
 
  
20. listopadu 2013
 
ZÁBAVNÉ ATELIÉRY
 
Tentokrát jsme všichni připravovali vánoční ozdoby, které jako tradičně každý rok zavěsíme na stromeček před poštou. Společně se základní školou jsme zvolili barevnou kombinaci  růžové a bílé. Ozdoby jsou vyrobené z odolného materiálu, takže i nepříznivé počasí by nás nemělo zaskočit. Děti s velkým zájmem tvořily spirálky z pryže, kytičky z pet lahví a víček, zdobily perníčky a zabalovaly malé kouličky do celofánu. Uvidíme, jak to stromečku bude slušet:-)
 
  
11. listopadu 2013
 
LOUTKOVÉ DIVADLO "O  STATEČNÉM  KAPITÁNU  PLOUTVIČKOVI "
 
Hlavní postavou příběhu byl kapitán Ploutvička,který plul na své velké lodi se svým přítelem papouškem. Během cesty si museli poradit s piráty, kteří chtěli získat mapu k tajemnému pokladu. Dětem tato příhoda připomněla co je správné a co ne, s jakými mravními a charakterovými vlastnostmi se můžeme setkat. 
 
 
  7. listopadu 2013
 
NÁVŠTĚVA  MŠ  PODZÁMČÍ
 
S předškoláky jsme se jeli podívat do nové mateřské školy Podzámčí, kam nás pozvala naše bývalá kolegyně, nyní paní ředitelka Dana Dvořáková. Děti se na ni moc těšily, přivítání bylo velmi srdečné, dojemné a pro některé děti i plačtivé. Provedla nás školkou, nabídla občerstvení ve své žluté třídě a chvíli jsme si povídali v komunitním kruhu. Potom si děti pohrály s hračkami. Zalíbil se jim  velký prostor třídy, který okomentovaly slovy: "To u nás je to daleko menší."Na závěr jsme vstoupili do prostor výstavy výtvarných prací na téma: "Vyletěl si pyšný drak ",které jsme si prohlédli a ohodnotili hlasovacím lístkem. Byl to pro nás všechny krásný, milý a úsměvný den prožitý s " naší paní učitelkou " Danou.
 
 
 4. listopadu 2013
 
LOUTKOVÉ DIVADLO
 
Poprvé nás v mateřské škole navštívilo loutkové divadlo Kozlík, které nám představilo plno zajímavých dřevěných loutek v pohádce " Jak šel kozlík do světa". Princeznu zlý čaroděj zaklel a kozlík splněním několika úkolů ji vysvobodil. Děti sledovaly děj velice pozorně a proto také dokázaly zodpovědět správně všechny položené otázky. 
 
 
 21. října 2013
 
VÝSTAVA ŽELEZNIČNÍCH MODELŮ
 
Na vlakovém nádraží jsme navštívili výstavu, kde děti viděly různé druhy vlakových souprav, které projížděly krajinami a tunely. Se zájmem poslouchaly vyprávění pana "průvodčího", sledovaly pohyby  a houkání parní lokomotivy . Na prohlížení děti dostaly nějaké časopisy a dětskou vlakovou jízdenku. Venku na nástupišti jsme si potom sedli na lavičky,ochutnali  nějakou tu sladkost z baťůžku a přitom pozorovali přijíždějící vlaky. Jelikož některé děti ještě vůbec vláčkem nejely, popřemýšlíme, kam s ním příště  vyrazíme. 
 
  
14. října 2013
 
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
 
Druhá návštěva knihovny byla opět zajímavá. Program na téma VEČERNÍČKOVÉ POHÁDKY děti zaujal. V policích hledaly knihy, které se týkaly tohoto námětu. Z úryvku hádaly název pohádky a přiřazovaly  hlavní postavy. Listovaly v knihách a na závěr si složily známou čepici Večerníčka.
 
  
2. října 2013
 
DEN ZVÍŘAT
 
Společně jsme odjeli autobusem MHD do Kuklen, kde jsme navštívili Střední veterinární školu. Široká veřejnost měla možnost nahlédnout do vnitřních prostor školy a venku shlédnout část připraveného programu s výcvikem psů. Ve stáji jsme viděli hospodářská zvířata( ovce, kozy, koně, králíky a kravičku). V prostorách chodeb bylo několik známých i neobvyklých domácích mazlíčků. Přestože bylo docela chladné počasí, zpět jsme se vydali pěšky a všichni jsme to hravě zvládli:-)
 
  
25. září 2013
 
ZÁBAVNÉ ATELIÉRY
 
Ve středu proběhly naše tradiční zábavné ateliéry, ve kterých se děti věnovaly různým zájmovým činnostem. Připravily něco dobrého na zub pro všechny kamarády:-),obtiskáváním podzimních listů na plátno vytvořily originální obraz, který bude zdobit prostory jídelny:-), seznamovaly se s výrobou sádrových odlitků, které barvičkami rozveselily a pohybem rozvlnily celé tělo:-). Fotografie mnohé prozradí.:-)

 16. září 2013

 
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
 
V tento den jely předškolní děti poprvé do knihovny v Kuklenách. Paní knihovnice měla pro děti připravenou pohádku o čarodějnici Bertě, která " začarovala zeleninu" a vzala jí barvy. Děti měly za úkol přiřadit správnou barvu k různým druhům zeleniny. V závěru si děti měly možnost prohlédnout knihy dle vlastního výběru.

  12. září 2013

 BESEDA O KVĚTUŠCE A TESAŘÍKOVI

Zcela poprvé jsme měli možnost se setkat s autorem dětských knih paní Jitkou Vítovou, která nám přiblížila vznik své nové knížky "O Květušce a tesaříkovi." Děti poslouchaly četbu krátkých příběhů, seznamovaly se s postavami, díky kterým poznaly další druhy hmyzu. Všímaly si návrhů kreseb, hledaly rozdíly v počátečních a současných ilustracích. Bylo nám přiblíženo, kolik času a úsilí je zapotřebí, než dojde k samotnému vydání knihy. Děti se zájmem pracovaly v malých skupinkách a za spolupráci byly odměněny obrázkem.

 6. září 2013

KAMARÁDSKÉ DOPOLEDNE

Na dnešní den jsme se velmi těšili. Vždyť nás mají navštívit ještě před prázdnimama naši kamarádi ze školky, nyní už velcí školáci ZŠ Svobodné Dvory. A dočkali jsme se. Sluníčko nám nestačilo usušit rosu na trávě, tak abychom nebyli nemocní, připravili jsme si zábavu na betonové ploše. Náladu nám to ale rozhodně nezkazilo. Malovali jsme křídami, udělali si čtenářský koutek, zdolávali překážkovou dráhu, skákali v pytlích, házeli kroužky na kužely. Ještě, že jsme měli venku připravenou svačinku a zeleninu od hodných pani kuchařek, protože nám pěkně vyhládlo.Čas plynul jako voda a museli jsme se rozloučit. Bylo i malinko slziček, protože nejen že jsou školáci naši kamarádi, ale někteří z nás tam mají i sestřičku nebo brášku. Velké děti nás naoplátku  pozvaly na návštěvu k nim do školy a my se už teď moc těšíme...
 

srpen 2013
 
ZÁCHRANA KŘEČKA
 
O letních prázdninách, v době, kdy děti obědvaly se najednou v okně jídelny objevil malý a krásně zbarvený křeček polní. Upozornil na sebe, škrábal se z propadliny ven, ale bez naší pomoci by se mu to určitě nepovedlo. Proto se paní učitelky vybavily rukavicemi a umělohmotnou nádobou a zvířátko do ní zahnaly. Do připraveného terária jsme společně nasypali piliny a křečka vpustili dovnitř. Zlobil se, prskal, ale to nás neodradilo. Donesli jsme mu vodu a pár semínek. Děti měly možnost si ho dostatečně prohlédnout. Aby jsme mu dopřáli svobodu,druhý den jsme ho vypustili do volné přírody a pozorovali, jak se od nás vzdaluje.Prolezl plotem na pole a byl pryč.Snad se vrátil domů:-)