Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 2015/2016

27. 8. 2016

Zahradní slavnost -Cesta kolem světa2016

Ve čtvrtek 9.6. 2016  se konala velká zahradní slavnost. Celou slavností nás provázel Mach a Šebestová, kteří našli na půdě starý cestovní kufr a v něm kouzelné sluchátko. Díky sluchátku procestovaly celý svět. Nejprve se vydali za tučňáky a poté do Číny. Dále chtěli vidět klokany v austrálii a lemury z madagaskaru. Jejich přání sluchátko splnilo a další cesta pokračovala do Ria za papoušky a na divoký západ. Když už bylo cestování dost, rádi se vrátili domů, protože všude dobře, doma nejlépe. Doma už na Macha, Šebestovou a další předškoláky čekalo slavnostní šerpování, důležitý slib a samozřejmě přípitek, po kterém se slavilo a slavilo u dobrůtek , které připravily šikovné maminky.

Den dětí

Ve středu 1.6. 2016  jsme společně oslavili svátek všech dětí. Na zahradě mateřské školy plnily děti různé úkoly: slalom, překážková dráha, hod míčkem, ....za odměnu dostaly sladký nanuk.

Pohádkový les v Šimkových sadech

V úterý 24.5. jsme jeli do Pohádkového lesa v Šimkových sadech. Posilnili jsme se svačinkou a pak na nás čekala spousta pohádkových postav s různými úkoly. První nás přivítal kašpárek s bublifukem a hned po něm víla. Od piráta i vodníka jsme za splnění úkolu dostali malý dáreček z jejich pokladů. Dále na nás už čekal skřítek, tygřík a princezna. Čert a čarodějnice si nás vyzkoušeli i z odvahy, jestli k nim vůbec dojdeme. Vše jsme zvládli na jedničku. Nakonec jsme se zastavili u pohádkové babičky a té jsme pomohli pověsit vyprané ponožky 7 trpaslíků. Za splnění všech úkolů jsme dostali diplom a honem zpátky do školky na oběd.

Čarodějnický den a noc

Již ráno k nám do školky zavítaly krásné čarodějky a mocní čarodějové. V tomto kouzelném duchu se prolínalo celé dopoledne. Děti si vyrobily masku čarodějnice a vyzdobily kouzelné zrcadlo volně vybranou a vymalovanou čarodějnicí. Poté šly na zahradu MŠ, kde je hodná čarodějnice Hanička naučila čarodějnický tanec a půjčila jim i čarodějnické koště, na kterém se mohly proletět. Nakonec poznávaly čarodějnice z různých pohádek – to jich ale známe J .

Pohádková noc plná kouzel a čarování začala v 18 hodin, kdy se děti opět sešly v mateřské škole. Někteří přišli oblečeni v kostýmu či klobouku jako správní čarodějové. Děti toužily získat čarodějnické vysvědčení – což nebylo vůbec jednoduché. Nejprve létaly na koštěti, přeskakovaly oheň, tančily čarodějnický tanec, vyráběly tajemný lektvar. Posledním úkolem pak bylo naučit se kouzelné zaklínadlo a samostatně projít stezku odvahy. V jídelně MŠ měly děti nachystanou čarodějnickou hostinu plnou nejrůznějších lahůdek. Pohoštění připravily hodné maminky a opravdu se jim to moc povedlo. Ke spaní se děti uložily spokojené a nabyté dojmy z celého večera, takže nikomu nezbyl čas na stýskání po mamince a vlastní postýlce. Ráno si děti stihly ještě chvilku pohrát  a bohatě posnídat dobrůtky od maminek. Před odchodem domů každý dostal čarodějnické vysvědčení a diplom za statečnost při pohádkové noci.

Vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka

Ve čtvrtek 28. dubna k nám do školky zavítal pan Adolf Dudek, který se dětem představil ve svém programu "Hrajeme si na malíře".

Skrze známé pohádky děti bavil hodinovým vystoupením, které nadchlo i paní učitelky. Však právě ony se také zapojovaly do činností, které si pan Dudek připravil. 

Děti si vyslechly jednotlivé pohádky, které byly doplněny výtvarnými činnostmi, vyzkoušely si svou odvahu vystoupit před publikem, procvičily si číslice a dokonce došlo i na záchranu spící Růženky..

Celé vystoupení se neslo v přátelské a uvolněné atmosféře, doplněné smíchem a nadšením všech dětí.

Návštěva smetanova statku  - Berušky

Na třídu Berušek čekal výlet hned druhý den. Děti pozvány na návštěvu na statek k rodině Smetanových. Jeli jsme MHD a z dálky nás už vyhlížela Anička a společně s maminkou nám představila všechna zvířátka – lamy, kozy, ovce, králíčky, .. Po prohlídce zvířátek se děti vyřádily na zahradě na houpačkách, skluzavce a také malovaly křídama na zem. Také jsme dostali velké moc dobré překvapení ,, domácí koláčky´´. Poté jsme poděkovali za krásné dopoledne a opět jsme se vrátili do školky.

Safari po safari -výlet do ZOO

Ve středu 13.4. jsme společně s kamarády z MŠ K Meteoru vyjeli na výlet do ZOO Ve Dvoře Králové n./L.  Po příjezdu do ZOO jsme dostali instrukce, jak bude celá cesta probíhat. Snědli jsme svačinky a mohlo začít ,,Safari´´. Na trase dlouhé 3km jsme si ověřili  znalosti o ohrožených druzích zvířat, poznávali jsme velkou spoustu druhů živočichů jako jsou lvi, gorily, sloni,… Za odměnu jsme dostali krásné plakáty zvířat, které jsme si vystavili ve školce, a každý dostal volnou vstupenku na další návštěvu ZOO. Cestou zpět do školky někdo usnul a jiní se těšili na dobrý obídek.  Určitě brzy vyrazíme na další výlet.

Návštěva Smetanova statku - Motýlci

S předškoláky jsme se vydali na Smetanův statek, kde na nás čekala dvě malá kůzlátka, lamy, nový hlídací pes, spousta slepiček a čerstvě narození králíčci. Protože si ve školce právě o zvířatech povídáme, byl to pro děti nezapomenutelný zážitek. Počasí nám opravdu přálo, a tak si děti mohly užít i domácí hřiště, kde si zaskákaly na trampolíně, pohoupaly se na houpačce a chlapci stihli krátký fotbalový zápas.

Příběhy kočky Micky - Třída Motýlci - 5.4.2016

S nadšním jsme přijali pozvání na divadelní představení ,,Příběhy kočky Micky´´ k našim kamarádům do MŠ K Meteoru. Pohádka plná písniček a výchovných momentů nás zavedla mezi zvířátka. Děti si nejen zazpívaly, ale také zasahovaly do děje a pomáhaly napravit ,,nezbedného ježka´´.

Divadlo Drak - A do třetice všeho - 5.4.2016

Třída nejmladších dětí Berušek se popré vypravila do velkého divadla Drak na představení ,,A do třetice všeho´´. Ve třech pohádkách - O třech kmotřičkách, O Otesánkovi a Obušku hýbej se -  jsme se dozvěděli, že bez práce nejsou koláče, nebo že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí. Po velkém potlesku jsme opět došli na zastávku MHD a hurá do školky na obídek a malou odměnu v podobě pytlíčku s bonbonky. 

Zábavné Velikonoční ateliéry

Jaro již převzalo svoji vládu a my jsme se společně začali těšit na krásné svátky jara – Velikonoce.

Ve středu 23. 3. 2016 bylo proto ve školce velké tvoření a zdobení velikonočních dekorací. Aby nikomu nebylo líto, že si domů neodnáší výrobek z jiného ateliéru, tak si všechny děti odnášely jeden velký výrobek. První ateliér dekoroval pro všechny své kamarády mističky s osením, druhý ateliér zdobil vyfouklá vajíčka, třetí ateliér vyráběl zápich v podobě veselého zajíčka. A čtvrtý ateliér vyzdobil pro všechny děti perníček a slepičku.

Exkurze ve vodní elektrárně Hučák

V úterý 15.3. jsme se vydali na exkurzi do vodní elektrárny ,,Hučák´´ v centru Hk. Děti shlédly veselý příběh o ,,Plejtvazníkovi a Blbajzníkovi´´, kteří si doma neuměli bez naší pomoco poradit. Během sledování příběhu se děti také dozvěděly, jak se dá využít slunce, voda, vítr a ,,příroda´´ k výrobě energií. V laboratoři si pak vyzkoušli jízdu s autíčkem pomocí solárního panelu, foukaly do větrníčku a pozorovaly proud vody, který rozpohyboval vrtulku se závažím. V další místnosti vyráběly mořské vlny a foukaly fénem do malé lodičky. Ve spodní části elektrárny děti viděly funkční turbíny, které zde slouží již 100 let.Před odjezdem do mateřské školy si děti ještě stihly pohrát na dětském hřišti v Jiráskových sadech.

Zimní pozdrav zvířátkům

Koncem měsíce února se třídy naší školky vydaly do nedalekého lesa, aby v novém roce pozdravily zvířátka. Děti daly do krmelce připravené "dobrůtky" - jablíčka, mrkvičky, suché rohlíky či chleba. Nechyběly ani lojové kouličky s nejrůznějšími zrníčky a semínky pro ptáčky. Jistě jsme zvířátkům udělali radost!

Karnevalový týden

Jako první v karnevalovém týdnu se stal den kloboukový. Klobouky a kloboučky, čepice a čepičky, cylindry, hučky.. Všechny tyhle nejrůznější pokrývky hlavy nás zdobily hned první den. A aby těch klobouků nebylo málo, děti si vyráběly další papírové čepice, kterými pak vyzdobily své třídy.

Úterý se proměnilo v den pruhovaný. Nejen paní učitelky, ale hlavně děti si daly záležet, aby jejich dnešní oblečení bylo převážně pruhované. Opravdoví „fajnšmekři“ měli pruhované nejen tričko, ale třeba i ponožky! Činnosti na třídách se nesly, jak jinak, než v duchu proužků – vystřihovaly se proužky, vyhledávalo se pruhované oblečení v časopisech, stříhaly a nalepovaly se papírové proužky, porovnávaly se krátké a dlouhé, široké a úzké pruhy.

Na karnevalovou středu se těšil snad opravdu každý. Do pestrobarevně vyzdobené školky se od rána začaly scházet princezny, víli, přišli i kovbojové, piráti, indiáni, a nejrůznější zvířátka. Po svačině se děti rozdělily do čtyř skupin a plnily zapeklité úkoly rozmístěné po celé školce. U berušek si každý vyzkoušel svou odvahu a hledaly pouze pomocí hmatu předmět ukrytý ve sklenicích s nejrůznějším materiálem - seno, vločky, slizové gelové kuličky apod. U druhého úkolu děti využily sluch při kterém poznávaly známé písničky z pohádek. Třetí úkol děti našly u motýlků, kde závodily v namotávání autíček na provázku. A poslední úkol byl ze všech nejtěžší, protože musely pomocí brčka nasát lentilku a přemístit z jednoho talířku na druhý. Ve třídě motýlků jsme si společně zatancovali tanečky „Ptačí tanec“, „Šampión“ a další dětmi oblíbené tance. Nemohlo chybět vyhlášení masek, rozdání diplomů a sladké odměny.

Čtvrtek, tentokrát růžovomodrý, jsme si opět společně perfektně užili. Všichni jsme se sešli oblečeni do modré a růžové, opět byly na třídách připravené nejrůznější úkoly a tím pádem o zábavu postaráno.

Při posledním pyžamkovém pátku, se děti od rána scházely ve svých pyžamkách. Ve třídách pro ně paní učitelky připravily rozličné úkoly, při kterých si děti třeba vyzkoušely povléct peřinu a polštář nebo se prošly po „přehlídkovém mole“ a předvedly se ve svém pyžamu.

Usměvavé lyžování

V únoru od 8. – 12.2.2016 se nahlášené děti zúčastnily lyžařského kurzu „Usměvavé lyžování“, které se konalo v Olešnici v Orlických horách. První den byly děti rozdělené do skupin podle lyžařské zdatnosti k milým a usměvavým instruktorům. Ti je během týdne seznamovali se základními lyžařskými dovednostmi.

Každý den začínal milou rozcvičkou od maskota areálu – Bucifalkou. Poté se děti rozjely ke svým instruktorům a začal „dryl“. Úplní začátečníci trénovaly na svahu tzv. „školka“. Ti šikovnější se postupně přesunovaly na velký kopec. Nejprve je čekala poma. S tou si nakonec poradily na výbornou a pokročily na kotvu, která je vytáhla až na samý vrchol. Ale děti to opět zvládly úžasně.

Poslední den kurzu se konal závod : slalom na čas. Všechny děti ho bezchybně sjely. Nechyběli ani rodiče, kteří s veškerou vervou fandili a obdivovali své ratolesti. Na závěr kurzu bylo vyhlášení vítězů závodu. Na plné čáře zvítězila Janička Karlová, které moc gratulujeme! Následovalo odměnění všech dětí sladkou medailí, diplomem, hodnocením a od Bucifalky dostaly připínáček. Už se všichni těšíme na další zimní dobrodružství!!!

Divadlo - O princezně Solimánské

Po dlouhé době k nám do MŠ zavítala Srdíčková víla, tentokrát s pohádkou "O princezně Solimánské". Všechny děti tak se zájmem a zaujetím shlédly příběh nemocné princezny Zubejdy, kterou vyléčil dřevorubec Drvoštěp. Poutavý příběh doplnily krásné kulisy a milý divadelní projev vypravěčky.

Zábavné ateléry

Ve čtvrtek 28. ledna se již po druhé konaly v naší školce zábavné ateliéry se zimní tématikou. Z každeho si děti mohly něco odnést. Z prvního "Pec nám spadla", pod vedením paní učitelky Alenky, tělo plné svalů. Ve druhém "Sladké sněhové kuličky" se děti proměnily v kuchtíky a za pomoci paní učitelky Káji vytvořily výborné kokosové kuličky. Paní učitelka Hanička ukázala ve své dílničce "Zimní hvězda" kouzla z papíru. Děti si poté odnesly domů krásnou hvězdu. A v poslední dílničce "Rýžový sněhulák" předvedla paní učitelka Janička jiné využití ponožek, než na které jsme všichni zvyklí. Děti se pak chlubily netradičním sněhulákem. Všem se ateliéry moc líbily a už se těšíme na další, které by nám měly navodit velikonoční náladu.                              

Divadlo Drak - Všechno lítá, co peří má

Dnes 27. 1. 2016 se děti ze třídy Motýlků zůčasnily kultrurní akce v divadle Drak. Děti shlédly představení "Všechno lítá, co peří má". Každý jistě zná ten pocit: balonek se vznáší vzduchem, držíme jej na provázku a najednou je pryč. Stoupá vzhůru, pomalu se zmenšuje až úplně zmizí v nebi. Co si počít, slzy nic nezmůžou. V podobné situaci byli hrdinové našeho příběhu. Místo naříkání a pláče však podnikli dobrodružnou cestu na Planetu ztracených balónků. Podaří se našim vzduchoplavcům dosáhnout svého cíle : Planety ztracených balonků? Netradiční pojetí hry beze slov děti velmi zaujalo a z divadla Drak odcházely s úsměvem. 

Návštěva v 1. třídě

Ve středu 6. ledna jsme s předškolními dětmi navštívili první třídu základní školy ve Svobodných Dvorech. Hodina plná čtení, počítání, zajímavých her, zpěvu i přednesu básní nám velice rychle utekla. Děti ze školky si vyzkoušely práci s interaktivní tabulí, poznávaly písmenka, skládaly obrázky, rytmizovaly slova. Všichni se moc těší k zápisu, který proběhne 15. - 16. ledna.

Přišel k nám Ježíšek

Zavonělo jehličí, zazvonil zvoneček a i k nám do školky přinesl 15. 12. Ježíšek dárečky. Jaké bylo překvapení, když jsme se vrátili z vycházky a ve třídách pod stromečkem čekala spousta dárečků. Zazpívali jsme si koledy a s velkou nedočkavostí se pustili do rozbalování dárků. U berušek holčičky měly největší radost z panenek Barbie a kočárku s miminkem. Kluci obdivovali velký kamion plný autíček. Všechny děti také potěšil lékařský kufřík a pokladna do obchodu. U motýlků holčičky měly největší radost také s panenek Barbie, u kterých bylo spoustu šatů na převlékání a také z nového kočárku s panenkou, která umí zpívat známé písničky, jako je třeba Holka modrooká, Utíkej Káčo... Kluky nejvíce zaujala sada "Letiště", fotbálek a tablet. Všechny děti potěšil ten nejvetší dárek a to "cihličky", ze kterých se dají postavit všelijaké stavby (hrad, bunkr, bludiště apod.) Radost a úsměv na tváři však vykouzlila i spousta dalších krásných hraček a her.

Návštěva knihovny

Kluci a holky z třídy motýlků navštívili v pondělí 14. 12. městskou knihovnu. Slečny knihovnice děti přivítaly a povídaly o blížících se Vánocích, o Ježíškovi a vánočních zvycích. Děti se zájmem naslouchaly a poté poslouchaly pohádku "Ptačí Vánoce". S nadšením si děti zahrály hru, při které hledaly vánoční ozdoby mezi knihami. Poté společně ozdobily adventní věnec. Jak již bývá zvykem, na závěr šly děti do dílničky, kde si vyrobily kapříka, kterého si odnesly domů.

Vánoční besídka - Motýlci

V odpoledních hodinách se třída motýlků proměnila v peklíčko. Děti převlečené do kostýmů čertíků nacvičily překrásnou Čertovskou pohádku. Příběh o neposlušné holčičce nás zavedl mezi čerty rovnou do pekla. Děti si zahrály na topiče, kuchaře, uklízeče, krejčí, kadeřnice a tanečnice. Celá pohádka byla provázena veselými čertovskými písničkami a básničkami.  Zlobivá holčička se po návštěvě pekla polepšila a pak už jen zazvonil zvonec ....... a hurá do jídelny na výborné cukroví a další dobroty.

Čertovské rejdění

V pátek 4. 12. se naše školka proměnila v království malých andílků, čertů a Mikulášů. Již od rána soupeřilo peklo s nebem v zábavných soutěžích a hrách, ve kterých hlídaly dodržování pravidel dva krasní andělé. Vše vyvrcholilo příchodem velkých čertů a andělů ze základní školy. Nechyběl ani Mikuláš, který dětem popřál krásné svátky a spolu s andělem pokáral zlobivce a pochválil hodné děti. Poté jim děti přednesly naučené básničky a písně. Za odměnu dostaly balíček plný sladkostí a krásného andělíčka vyrobeného dětmi z družiny ZŠ. Odvážné děti si podaly ruku s Mikulášem a plácly si s neposednými čerty.

Výlet na zámek Potštej

Už v 8 hodin ráno jsme nasedli do přistaveného autobusu a jako správná parta kamarádů jsme se vydali směr Potštejn. Cesta rychle utíkala a to zejména díky pohádkám, které nám pan řidič ještě v Hradci pustil. Na zámku nás již čekala paní průvodkyně, která nás přivítala a prozradila nám, co nás čeká.

Před prohlídkou na nás čekalo malé překvapení v podobě zákusku a teplého čaje v zámecké cukrárně, a abychom se na blížící se Vánoce opravdu řádně připravili, prohlédli jsme si vánoční výstavu i expozici města Betlému, a pak hurá na prohlídku.

To nás už ale vítala veselá holčička Barunka, která se chtěla dozvědět o původu vánočních svátků, Ježíškovi, a tak nás vzala s sebou na cestu do dalekého města Betléma. Spolu s ní nás na cestě prováděl anděl Ariel, a chránil nás od všeho zlého. Z Barunčina hezkého pokojíčku jsme se vydali hustým lesem, až jsme došli na palouček, kde spal pastýř, dál jsme se ocitli u města Nazaretu, kde přísný turek hlásil, že král Herodes dal sčítat všechen lid. Netrvalo dlouho a ve svých komnatách nás přivítali tři králové. To už jsme se ale ocitli na tržišti před městem Betlémem, a za krátkou chvíli už jsme zpívali malému Ježíšku koledy u jeho jesliček. 

S přáním hezkých svátků vánočních jsme se rozloučili a hurá do školky…

Zdobení vánočního stromečku

Je již každoroční tradicí společně se základní školou ozdobit vánoční stromeček u pošty. V letošním roce děti vyráběly ozdobičky z nejrůznějších materiálů v zábavných ateliérech, kterými mohly ozdobit vánoční strom. Jakmile byl stromeček dozdobený, děti si na závěr zazpívaly zimní, vánoční písně.

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 26. 11. jsme se poprvé v letošním roce vypravili s předškoláky do městské knihovny. Byli jsme plni očekávání, co si pro nás slečny knihovnice připravili. A protože se blíží čas Mikuláše, hned po příchodu do knihovny nás vítal anděl s čertíkem a odvedli nás do dětského oddělení, kde na nás čekala „Mikulášská pohádka“.

Vyslechli jsme si příběh o Mikuláši, který proměnil čertovské uhlí v dárečky, a ty poté rozdali hodným dětem.

Po pohádce si děti s nadšením zahrály hru „Hladový čert“ a v dílničce si vyrobily z papíru čertíka nebo andílka.

Setkání v knihovně bylo pro všechny moc prima a už teď se těšíme na další, to bude už 14. 12.

Zábavné ateliéry

Ve čtvrtek 19. listopadu se školka proměnila na čtyři ateliéry, dílničky, ve kterých si děti mohly užívat rozličné aktivity.

Děti měly na výběr ze čtyř dílniček. První, "Třpytivé vločky" nabídla dětem vyrábění vloček s paní učitelkou Alenkou. V dílničce "Modrobílé rampouchy" si děti pod vedením paní učitelky Káji vyrobily rampouchy a vánoční řetěz z pet víček. Paní učitelka Hanička s dětmi využila dřívka od nanuků ze kterých společně vyrobily hvězdičky v ateliéru s názvem "Stříbrné hvězdičky". V poslední dílničce "Když zvoneček zacinká" Monča a Iva procvičili s dětmi jemnou motoriku při stříhání a malování zvonečků. 

Děti si zábavné hrátky užívaly a navodily tak po celé školce vánoční atmosféru.

Veselé dýně

4. 11. Již druhým rokem se proměnila naše školka v království dýní. Děti se svými rodiči vytvářeli ve třídách a jídelně mateřské školy nádherná dýňová strašidýlka. Objevila se zde spousta veselých i strašidelných obličejů, někteří se pustili i do dlabání pavouka, kočky či čarodějnice. Aby si děti celou akci opravdu užily, venku pro ně byla přichystána ještě strašidelná stezka odvahy. Na jejím konci měly za úkol se podepsat nebo dát své razítko do dýňové knihy. Rodiče ocenili přpravené venkovní pohoštění od personálu Mš. Hotové dýně zdobily vstup do mateřské školy několik dní...

Vyhlášení výtvarné soutěže

Na 14 dnů se šatny a vstup do mateřské školy proměnily v galerii překrásných pohádkových výtvorů. Mohli jsme vidět výrobky malované, lepené, prostorové, z netradičních materiálů, které nás provedly světem pohádek. Díky téměř 100% účasti bylo velice těžké vybrat 3 nejzdařilejší práce. O těžkém rozhodování a hlasování se naštěstí postarali děti i rodiče.

Na 1. místě se umístila Terezka Červená.

      2. místo obsadil Adam Kuzica.

  O 3. místo se dělil Matyášek Bulena a Honzík Valenta.

 

Divadelní představení - Míša, Máša a Vánoce

Další pohádkou letošního roku bylo divadelní představení "Míša, Máša a Vánoce". 

Děti si při jejím sledování zazpívaly některé známé vánoční koledy, zopakovaly si několik básniček a hlavně - dýchla na ně pravá vánoční atmosféra. 

Výtvarná výstava Podzámčí

Ve čtvrtek 22. 10. jsme jeli s předškolními dětmi na výstavu výtvarných prací do MŠ Podzámčí. Letošní téma (Vzduchem, vodou, po silnici nebo také železnicí) nadchlo hlavně chlapce, jelikož se na výstavě objevilo nepřeberné množství nádherných dopravních prostředků ze vzduchu, z vody, ze silnice i kolejí. Nakonec měly děti možnost vybrat výrobek, který se nejvíce líbil a pro něj stejně jako u nás ve školce hlasovat.

Divadelní představení

Drak, co na kytaru hrál - tak se jmenovala první pohádka v letošním školním roce. Děti ji shlédly společně s nejmenšími dětmi ve školce K Meteoru. Příběh o princezně Rosaně a princi Radovanovi dětem ukázal, že láska bývá občas i trošku zamotaná. Nakonec vše dobře dopadlo a slavila se svatba. A jak už to v pohádkách bývá zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Den zvířat

Využili jsme s dětmi možnost navštívit střední veterinární školu v Kuklenách, která každoročně pořádá DEN ZVÍŘAT. Děti měly možnost sledovat cvičení a výcvik s různými plemeny psů, prohlédly si koně a poníka. Pohladily si několik králiků, křečků, morčat a dalších domácích mazlíčků. Děti měly možnost shlédnout DOG DANCE (psí tanec) a na závěr si s pejskem společně zatancovat.

Kurz plavání

Poslední středu v měsíci září jsme zahájili kurz plavání ve Všestarech pod vedením Jany Kracíkové. Děti čeká deset lekcí, při kterých se budou seznamovat s vodou a základy plavání. Ti zdatnější budou zdokonalovat své plavecké dovednosti.

Ukázková hodina angličtiny v centru Andragogiky

Ve středu 23. 9. jsme se vydali s dětmi obou tříd na ukázkovou hodinu angličtiny do nedalekého vzdělávacího centra Andragogiky. Děti se seznámily s anglickým jazykem, hravou formou se naučily znát některé barvy a zvířata. Na závěr si zazpívaly a zatančily píseň "Five monkey"

Poznáváme Hradec Králové

První akcí v letošním školním roce (15.9) byl dopolední výlet předškoláků do centra Hradce Králové. Po svačině jsme se autobusem rozjeli k zimnímu stadionu, odtud "myší dírou" došli na náměstí, kde jsme si prohlédli Bílou vež, radnici, Morový sloup atd. Třešničkou na "dortu" byla neplánovaná návštěva chrámu Sv. Ducha, na kterou nás pozval jeden ze zaměstnanců kostela. Z velkého náměstí jsme se přesunuli pivovarskými schody do Jiráskových sadů. Zde si děti prohlédli soutok Labe a Orlice a nakrmily spousty kačenek. Pak už hurá zpět do školky.