Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 2018/2019

28. 8. 2018

DOPRAVNÍ HŘIŠŤE

Dnes 25.6. jsme s dětmi navštívili dopravní hřiště v Hradci Králové –Třebši. Čekala na nás moc milá paní policistka a další pomocníci, kteří si s dětmi nejprve povídali o pravidlech bezpečnosti na silnici, chodníku, jak se správně chovat, že je důležité spoléhat sám na sebe – že ani přechod pro chodce neznamená, že má chodec přednost. Mluvili jsme o  bezpečnostních prvcích a vybavení. Poté nám policisté zapůjčili dle výběru koloběžky či odrážedla a děti vyrazily radostně do „provozu“. Staly se účastníky dopravy, kde fungovaly opravdové semafory. Musíme říci, že děti dodržovaly pravidla téměř na jedničku.
Nakonec jsem si ještě užili dětské hřiště v areálu a spokojeni se vrátili na oběd do MŠ.  

POHÁDKOVÝ LES

Dne 14.6. jsme se účastnili  Pohádkového lesa v Šimkových sadech. Třída Motýlků a Berušek jela objednaným autobusem, který je dovezl až na místo. Nejprve se děti posilnily svačinkou a pak už  na nás čekalo celkem 10 pohádkových stanovišť – úkolů.  Z pohádek se to objevila víla, trpaslík, vodník, tygřík, pirát, Beruška, princezna, čarodějnice, čert a posledním stanovištěm byla kouzelná babička.
Děti si dopoledne užily , nakonec si ještě „poběhaly“ v  labyrintu a spokojené se vrátily do školky.

ZAHRADNÍ SLAVNOST

7.6. – Naše školka oslavila blížící se konec školního roku a také rozloučení s předškoláky tradiční Zahradní slavností. Tentokrát se nesla v duchu celoročního tématu spojeného s podzimní výtvarnou soutěží

„TAK JDE ČAS“

Děti cestovaly časem od pravěku do starověku, urozeně se projely na koni a zatančily ve středověku, jako gentlemani a slečny se ukázaly  ve 20.letech – které si ještě nikdo z nás nepamatuje, projely se v auťáku v 80.letech, protančily současnost a proměnily se v roboty do budoucnosti.
Dětem se vystoupení moc povedlo a všichni jsme si ho užili.

PLAVÁNÍ
Dnes 5.6. jsme úspěšně zakončili plavecký kurz – děti dostaly  pochvalu, jaký udělaly pokrok. Někteří dokonce plavou bez pásku i 50m. Užili jsme si závody a těšíme se na závěrečnou hodinu v Aquacentru.

BUBENICKÁ DÍLNA – RYTMY SBĚRNÉHO DVORA 11.5.2018

Při dnešním programu se děti z Berušek a Motýlků  přesvědčily, jak se dají využít věci kolem nás k produkci zvuku. Hráli jsme na recyklovatelné materiály – plastové sudy, hrnce, chrastítka z plechovek atd.  Děti hrály pomocí paliček zakončených tenisovým míčkem. Rytmicky slabikovaly a popěvovaly jednoduché písně,  které poté převáděly do hry na nástroj.  Dílnou je provázelo počítání, hudební gradace,  hra na tělo – pleskání, tleskání, dupání při tanci.
Můžeme říct, že se děti zbavily i  přebytečné energie, užily si legraci, jednoduše si  moc bubenickou dílnu užily.

Divadelní představení - Logopedická pohádka O Šášince

Dnes 2. 5. 2018 přijelo do naší MŠ Logopedické divadélko s představením O Šášince. Děti pomáhaly Šášince s úkoly, které bude muset plnit, když půjde k zápisu do ZŠ. Děti počítaly, poznávaly geometrické tvary, barvy, mláďátka a procvičovaly správnou výslovnost všech hlásek.

Čarodějnický slet v MŠ
Ráno se děti scházely v čarodějnických kostýmech, paní učitelky samozřejmě nezůstaly pozadu a vyparádily se také. Ve třídách jsme tančili na dětské písničky – např. Saxána, která byla pro dnešní den nejoblíbenější. Tančili jsme s koštětem, prohlíželi si čarodějnické kostýmy,  pavouky, myši a havěť, která ke kouzlení patří.

Následovalo představování čarodějnic a tak tu zazněla jména jako Alberta, Elvína, Beneditka, Bublióna, Belzezuba, Kanimůra a samozřejmě nechyběla jména z Harryho Potra.
Seznámili jsme se se zvyky a tradicemi čarodějnic. Během dopoledne děti uvazovaly mašli čarodějnému kocourovi, „psali“ čarodějnický recept na kouzelný lektvar- pracovní list.
Když byl recept hotový, malé čarodějnice a čarodějové  míchali svůj vlastní lektvar….a byla tu spousta přísad - třeba mletá hadí kůže, žabí žluč, nápoj kamarádství, nápoj chytrosti-tím předškoláci nešetřili, aby jim to ve škole pěkně šlo.
Nakonec jsme si uvařili čarodějův bublající nápoj. Jelikož jsme  do našich elixírů namíchali i nápoj s jedem, tak jsme naše džbánky raději nevypili. Na zahradě děti soutěžily v létání na koštěti, hledaly otrávené jablko a ježibabí perníčky. Naše šikovné čarodějničky a čarodějové si vysloužili sladkou odměnu a čarodějnické vysvědčení.

Návštěva Smetanova statku

Dne 26.4. byl Batůžkový den – třída Berušek navštívila Smetanův statek v nedalekých Chaloupkách.

Jeli jsme MHD, kde nás paní Smetanová srdečně uvítala - pro děti byla připravena jízda traktorem, poznávací koutek –  děti určovaly čím nám je konkrétní zvíře přínosné, děti nakrmily lamu, kozy, ovečky, prohlédly si čerstvá králičí mláďata, pohrály na dětském hřišti a  zaskákaly na trampolíně.
Svačili jsme v přírodě dobrotu od maminky a dobrý koláč od paní Smetanové, který si děti několikrát přidaly. Do školky jsme se vraceli procházkou, která nám příjemně uběhla pozorováním jarní přírody a povídáním si s kamarády.

Tímto také děkujeme rodičům Aničky za pozvání.

Cestovatelské kreslení
Dnes 25.4. nás navštívil pan Dudek, se svým velice  zábavným představením Cestovatelské kreslení.
Děti cestovaly po kontinentech  naší zeměkoule – navštívily  Antarktidu, Ameriku, Afriku, Asii, Evropu.
Celé představení provázelo kreslení na velký formát tabule, děti si procvičovaly matematickou gramotnost, anglická slovíčka  a hlavně  nekonečná řada vtipných příběhů. Děti se smály od začátku vystoupení až do samého konce.

Divadelní představení Jak kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce

Dnes jsme s dětmi navštívili divadlo Adalbertinum. Cestou jsme se nejprve prošli uličkami Velkého náměstí a podívali se, kde je Klicperovo divadlo. Když jsme se pohodlně usadili, přivítal nás Kašpárek a Kalupinka. Kalupinka učila Kašpárka Velikonoční tradice a zvyky.
Kašpárek se například naučil, kdy začíná masopust, co je Morana, názvy předvelikonočních nedělí - to si i pěkně zapamatovaly děti.
Divadlo bylo moc pěkné a všichni jsme si ho užili.

DIVADLO DRAK

Dnes 7.3. jsme se s dětmi slavnostněji ustrojili a navštívili naše oblíbené divadlo Drak s divadelní pohádkou Makový mužíček. Představení byla adaptace dětské knížky od Františka Nepila a pojednávala  o chlapečkovi maličkém jako zrnko máku. Příběh se odehrával na nočním stolku v pokojíčku malé holčičky, která podobně jako spoustu jiných dětí nemůže večer usnout.  Únavou přemožené rodiče zastoupil Útvar rychlého uspávání, který se všemožnými způsoby snaží děťátko uspat. Nakonec musí přiletět odborník největší, Makový mužíček. Příběhem provází spousta hezkých písniček, hudební nástroje, stínohra a legrační situace, které rozesmály jak děti, tak paní učitelky.

KARNEVALOVÝ TÝDEN 12.2. – 16. 2.2018

Tento týden jsme slavili v masopustním veselí. V pondělí jsme se seznámili se zvyky masopustu, udělali jsme si masopustní průvod s muzikou. Zahajovací den byl nazvaný  „Kloboukový “. Sešla se spousta zajímavých variací klobouků, třeba slamáků, čarovných čepiček, kytičkových….
V úterý byl pyžamový den – ale my jsme jenom nelenošili – děti plnily úkoly, některé vyráběly masky (škrabošky).
Ve středu Motýlci překvapili v Pruhovaném dni, Berušky navštívily  knihovnu v Kuklenách  s tématem masopust.
Čtvrtek byl „Velký karnevalový rej“ – tančili jsme, zpívali, soutěžili, předváděli své masky na přehlídkovém mole.
Pátek měli Motýlci „Růžovo-modrý den“. Do Berušek přijel další díl ekoprogramu Sever, tentokrát s názvem Krtek a zima.
Vše jsme si užili a teď už se těšíme na jarní prázdniny.

KNIHOVNA - Masopust
Dnes jsme s dětmi navštívili naši oblíbenou knihovnu v Kuklenách. Cestou jsme se hezky prošli za mrazivého slunečného počasí.  V knihovně nás milá paní knihovnice čekala s připraveným programem Masopust. Hráli jsem různé hry, povídali si o maškarách, které se objevují v masopustním průvodu, zvyky a tradice, děti pojmenovávaly dobroty ze zabíjačky, hráli jsme na handlíře a zkusili prodat třeba koťátka, kobylu, házeli jsme kynutými kobližky - samozřejmě nebyly opravdové. Nakonec jsme  si prohlíželi obrázkové knížky, předčítali si, holčičky si malovaly.
Těšíme se na další návštěvu.

Ekoprogram střediska ekolog. výchovy Sever – Krtek a jeho kamarádi 8. 2.
Dnes k nám do školky poprvé zavítal výukový program centra Sever. V úvodním programu Krtek a jeho kamarádi děti získávaly podporu o tom, proč je užitečné spolupracovat a řešit problémy společně a jakým způsobem. Děti prostřednictvím krtka a jeho dalších kamarádů poznávaly pomocí společných her základními poznatky o životním prostředí a přírodních zákonitostech. Děti se pokoušely společnými aktivitami porovnat podmínky ve volné přírodě a v městském prostředí. Pomáhaly  zvířátkům vymyslet, jak chránit přírodu ve městě.

Divadelní pohádka O línem jazýčku

Dnes 30.1. nás navštívilo v MŠ divadlo Žofka se svým logopedickým představením.
Pohádkou děti provázela žirafa Žofka a velký líný jazýček, kteří ve svém příběhu děti zapojovaly do rozhýbávání dětských pusinek a  jazýčků – tak jak to děti, které navštěvují logopedii, znají. Jazýček byl ovšem zprvu i velmi mlsný a také popletený, tudíž si pletl všechny různé chutě dohromady. S pomocí dětí se to dobře naučil, a už věděl, že máme sladkou, hořkou, kyselou a slanou chuť. Na památku děti dostaly pěknou logopedickou básničku, kde žádný dětský jazýček už nezůstane  líný.

Soptíkovo lyžování - 22. - 26. 1. 2018

5. den - Den D - závody. Poslední den se děti rozloučily se Soptíkem a Bucifalkou velkými závody. Všichni lyžaři si zasloužili diplomy, odznaky, medaili a velikou pochvalu.

4. den - ,, Za slunce i za vánice, čeká na nás Olešnice´´ - touto básničkou se děti na svahu vítají s Bucifalkou i Soptíkem. Dnes se děti za krásného počasí ( trochu větrného) připravovaly na zítřejší závody.

3. den -  Počasí se pomalu horší - dnes trochu mrholilo -  ale naše lyžaře však neodradilo.  Všechny děti dělají velké pokroky, zkušenější lyžaři jezdí na velké sjezdovce a začátečníci se zkamarádili s lyžemi a jak řekl jeden z nejmenších lyžařů: ,, lyžování miluju ´´smiley

1. den - Lyžování ve Skiareálu v Olešnici v Orlických horách jsme zahájili krásným počásím,dobrou náladou a velkým těšením. Po příjezdu ke sjezdovce se děti seznámily se svými instruktory, ustrojily lyžařské vybavení a běžely na kopec na rozcvičku s dračicí Bucifalkou. Zdatnější lyžaři se již během dne svezli na velké sjezdovce a velmi si den užili. Začátečníčci se svého lyžování zhostili s odhodláním a vervou, protože některé začátky jsou těžké.  Než jsme se vydali na cestu zpět, tak se děti posilnily svačinkou a dobrůtkou ze svého batůžku a zahřály teplým čajem. Kolébání autobusu a pohádka, některé lyžaře cestou domů krásně uspala.

Pohádka Severního království

V pondělí 8. 1. jsme společně s dětmi vyhlížely divadélko s Pohádkou Severního království. Jak se žije v severním království jsme si vyzkoušeli doslova, jelikož se ve školce přes víkend rozbilo topení. Na celý den i představení jsme proto přešli ke kamarádům do školy K Meteoru. V pohádce jsme se dozvěděli, co se stane když Vládce zimy ztratí ze své kouzelné hůlky srdce zimy. Celý příběh dobře dopadl a i topení ve školce se umoudřilo a nenechává nás mrznout :-) .

JEŽÍŠEK V MŠ

I nás den po andělských trzích  ve školce navštívil Ježíšek. Nejprve děti měly splnit úkoly v adventním kalendáři. Vypracovat  pracovní listy…. ochutnat cukroví a jiné vánoční dobroty. Mezitím se tu objevil Ježíšek a nasněžil nadílku pod stromeček. Letos byl štědrý.
Děti dostaly nová auta, velká-malá, nákladní, hasičké, popelářské,  traktory, dřevěné domečky s mininábytkem pro panenky, dřevěné garáže pro auta, tkalcovský stav, holčičí stavebnici Seva, různé společenské stolní hry, logické hry a skládačky.
Děti měly z dárků radost a dnešní den je už jenom o hraní.

ANDĚLSKÉ TRHY - vystoupení dětí, Česko zpívá koledy

Na  vánoční čas jsme se naladili  Andělskými trhy. Děti již v listopadu začaly vyrábět vánoční výrobky z různých materiálů. Tvoření si užívaly a s nadšením se pouštěly vždy do nového výrobku.
Rodiče, sourozenci,babičky, dědečkové měli z čeho vybírat a předškoláci se na chvíli proměnili do role prodejce. A šlo jim to výtečně.

Děti se poté proměnily v  andílky a překvapily rodiče zpěvem vánočních písniček s tanečky a přednesem vánočních říkanek. Sklidily zasloužený potlesk.
Nakonec večera jsme si všichni zazpívali  – naše školka se zapojila do projektu Česko zpívá koledy.
Vánočně naladěni jsme se rozcházeli domů a těšili se na Štědrý den.

ČERTÍ ŠKOLKA

Dnes se naše školka proměnila v ČERTÍ ŠKOLKU.
Děti se ráno v kostýmech čertíků a andílků scházely ve třídě Motýlků.  Společně jsem slavili „Čertovský rej“. Děti tančily na veselé písničky, měly postavené nebíčko pro andílky, kam se všichni andílci rádi schovali. Čerti se zabydleli v pekle s ohňem.  Vymýšleli jsme různá čertovská jména a soutěžili o čertovský škleb, skákali jsme přes oheň - malí čertíci přes malý a velcí – ti už zvládli pořádný. Trefovali  jsme se do ohně pekelnými bramborami,  běhali čertí slalom z pekla ven.  
Po svačině nás navštívili čerti a andělé - děti ze ZŠ. Ve své knize hříchů měli napsáno o každém dobroty a čertoviny. Děti dostaly bohaté balíčky a na oplátku jim řekly hezké básničky.
 A jestli se bály? To vám poví samotné děti, ale my myslíme, že byly statečné a téměř bez slziček.
 A co bylo potom? Čert nám nechal ve třídě pekelné brambory, které jsme si ještě horké oloupali a snědli. Věřte, že pekelné brambory chutnají opravdu skvěle.

Sférické kino
Dnes 29. 11.  nás ve školce U Meteoru navštívilo sférické kino. Děti již z předešlého roku věděly, co sférické kino je a moc se na nevšední zážitek těšily.
Pro ty, co  kino neznají - je to sférický projekční systém uvnitř pojizdné kupole, kde se diváci ocitnou v kouzelném prostoru a připadají si, že jsou součástí např. hvězdné oblohy či na dně oceánu.
Tentokrát nás čekal příběh Kaluokahina – začarovaný korálový útes. Společně s obyvateli podmořského světa jsme se vydali na dobrodružnou plavbu za jeho záchranou. Hlavní hrdinové příběhu byla rybička Mrňous a piloun Jake, kteří museli zjistit, jak začarovaný útes zachránit. V tom jim byla dobrým rádcem stará želva Cassandra, která jim ukázala cestu, jak dle pohybu měsíce přichází příliv a odliv. Tím lze zachránit útes, aniž by ho lodě plující v oceánu poničili.
Příběh měl šťastný konec, pan projekční měl pro děti připravené otázky, na které  hezky zvládly odpovědět.
 Už se těšíme někdy příště naviděnou.

Divadlo v MŠ - O Perníkové chaloupce

Po vyhlášení výsledků výtvarné soutěže zavítalo k nám do školky divadélko Kozlík s klasickou pohádkou O Perníkové chaloupce. Děti si na závěr představení mohly všechny loutky z blízka prohlédnout a i si na ně sáhnout.

Vyhlášení výtvarné soutěže

V úterý 14. 11. proběhlo ve školce očkávané vyhlášení výsledků ve výtvarné soutěži na téme ,,Tak jde čas ´´. Téma to nebylo jednoduché, ale sešlo se mnoho krásných a napaditých výrobků a obrázků. Všechny výrobky byly odměněny a první tři výherci dostali ještě medaily a památníček.

1. místo - Hyneček Pachel

2. místo - Karolínka Hanzlíková

3. místo - Adélka Taufmanová

NÁVŠTĚVA FILHARMONIE  10.11.

Dnes se děti slavnostně ustrojily na hudebně-divadelní koncert do  Filharmonie na představení
Naše písnička česká aneb postavím si domeček.
Představení bylo plné rytmických písniček, které zpívala paní zpěvačka společně s  chlapeckým dětským sborem BONIFANTES z Pardubic.  Děti doprovázely hrou na tělo zpěváky a zpívaly s nimi, naučily se novou písničku, zazpívaly si i písničky známé. Naše Nellinka se dokonce na chvíli stala dobrovolně účastnicí v představení a zvládla to na jedničku.
 Celé vystoupení bylo doprovázené  příběhem, ve kterém se děti seznámily s osnovou, houslovým klíčem, notou celou, půlovou, čtvrťovou a osminovou, písničkou lidovou a umělou.
Do školky jsme si odnesli na památku CD s písničkami a s chutí si zpívat.

SPANÍ  V MŠ

Rok se sešel s rokem a zase je tu přespávání ve školce. Děti se už moc těšily na noc strávenou se svými kamarády. Letos jsme se sešli v téměř plném počtu celé třídy Berušek. A bylo to parádní. Po prvotním „divočení“ a vybalování spacáků, karimatek, plyšáků-mazlíků jsme začali tvořit. A to že nás celoročně provází téma ,,Tak jde čas´´  bylo i námětem letošního spaní. Tvořili jsme z našich fotek od  miminek po současnost. Poté nás čekala diskotéka, kde jsme to pořádně „rozjeli“. Na zahradě školky si děti dokázaly svou statečnost a nebojácnost při stezce odvahy, a dokonce se jim to tak zalíbilo, že šly všechny několikrát. Kdoví, kdyby  paní učitelka vše nezastavila, možná se tu ,,straší´´ doteď. Jenže nás čekaly dobroty, co nám maminky připravily na večerní hostinu. S plnými bříšky děti zvládly rychlou hygienu a už si vlezly  do svých spacáků na pohádku. Někdo usnul již během pohádky, jiní vydrželi až do konce. Všechno jsme zvládli bez jediné slzičky a s veselými tvářičkami.

A jaké to bylo probuzení vedle svých kamarádů? Ranním štěbětáním se děti probudily do slunečného dne, bohatě posnídaly a už se těšily na rodiče, až jim budou vyprávět.

GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ

V úterý 31. 10.  jsme s dětmi navštívili galerii moderního umění na Velkém náměstí. Už jen samotná cesta byla o to zajímavější, že jsme si představili známe schodiště  Bono Publico, Bílou věž,  Radnici...Pro většinu dětí byla návštěva galerie premiérou  a tak byly velice zvědavé, co nás čeká. Celým programem nás provázela velice milá paní průvodkyně, která nám povídala zajímavosti nejen o architektuře galerie, ale pověděla nám jak se v galerii chovat, co se tu vystavuje, přiblížila dětem  stáří a vzácnost vystavovaných děl, jak se uchovávají - děti se seznámily s novými výrazy jako depozitář, trezor, vzduchotechnika. Na chvíli se z dětí staly také malíři –  nakreslily si svůj vlastní obrázek v galerii a také sochaři – děti modelovaly z keramické hlíny.
Návštěvu jsme si užili a určitě zavítáme rádi znovu na další program pro děti

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Ve středu 25. 10.  jsme zavítali do naší oblíbené knihovny v Kuklenách. Milá paní knihovnice nás zaujala programem s tématem „Podzimní zvířátka“. Děti plnily úkoly, např. hledání zvířátek v knihovně dle knížky, ve které vystupují, objevily další nové knížky, z některých jsme si předčítali anebo si prohlíželi obrázky, povídali si a kreslili.
Nashledanou v knihovně zase za měsíc J

DÝŇOVÉ ODPOLEDNE S RODIČI

24.10 přišlo námi očekávané podzimní naladění vydlabáním dýní s rodiči. Sešli jsme se ve školce, kde si rodiče společně se svými dětmi a kamarády vydlabali a nazdobili své dýně, které jsme  společně před školkou rozsvítili. K tomu jsme si udělali příjemné pohoštění, abychom se mohli na krátký čas zastavit a užít si chvilku podzimní atmosféry a příjemného času se svými blízkými.
 

Výlet na Hrádek u Nechanic a na Jehlický vrch

Ve středu 18. 10. odjely všechny děti na pohádkový výlet na Hrádek u Nechanic. I tak krátkou cestu autobusem dětem zpříjemnila pohádka. Na parkovišti u zámku se třída motýlků vydala na prohlídku zámeckých zahrad. Cestou si děti nasbíraly krásné listy, posilnily se dobrůtkou z batůžku a také si prohlídly golfová hřiště. Třída berušek se vydala opačným směrem - po červené turistické značce směr Jehlický vrch, kde sídlí strážce zdejšího lesa Jehličák Borový. Již v dopise, který děti ráno dostaly se  dozvěděly, že tento Jehličák je nejmladší syn Krakanoše a usadil se na tomto vrchu, kde má krásný výhled na rodné Krkonoše. Děti cestou plnily několik úkolů, které bez problému zvládly. Za odměnu a vyluštění nápovědy našly poklad - zlaté čokoládové mince a odznáčky z Jehlického vrchu. Děti se také posilnily dobrůtkou z batůžku, rozhlédly se po kraji a pak honem zpátky k autobusu, který všechny děti dovezl zpět do školky na obídek.

Divadelní představení v MŠ - Mauglí

V úterý 3. 10. přijelo do naší školky malé divadélko U staré herečky, které nám zahrálo klasický příběh ,, Mauglí´´. Děti se seznámily s malým Mauglím, který se ztratil v džungli, ve které potkával spoustu zvířat - vlka, medvěda, tygra, hada, slona a další.

Solná jeskyně – 1. lekce

Ve středu 27. 9. vyjely nahlášené děti ze třídy Berušek do solné jeskyně. Jely městskou hromadnou dopravou až k Muzeu, odkud se kousek nachází solno – jodová jeskyně Medispa. Tato jeskyně je označena za nejúčinější v Hradci Králové. Děti se přestrojily, nasvačily a mohly vstoupit do jeskyně, která byla krásně osvětlena. Zde si hrály se solí stejně jako na pískovišti. Na závěr relaxovaly v lehátkách a poslouchaly pohádku O Rákosníčkovi. Poté se posilnily malou dobrůtkou z batůžku a mohlo se jít zpět do školky. Jelikož bylo krásné slunečné počasí, vyšli jsme do školky pěšky. Jen pár zastávek jsme se ke školce svezli MHD.  

Divadelní představení v MŠ - Sněhurka a sedm trpaslíků

V úterý 26. 9. k nám do školky přijelo Východočeské dechové kvarteto, které dětem představilo své vystoupení ,, Sněhurka a sedm  trpaslíků´´. Děti se seznámily s hudebními nástroji, vyzkoušely si dirigovat a poslechly si příběh o Sněhurce a sedmi trpaslících.

Návštěva knihovny v Kuklenách 20.9.2017

Dnes jsme s dětmi v letošním školním roce poprvé navštívili knihovnu. Pro některé děti to byla úplně první návštěva knihovny vůbec. Paní knihovnice pro nás měla připravený seznamovací program - vysvětlila dětem, jaké knížky v knihovně najdeme, podle čeho jsou rozřazené,  kam je správné ukládat, ale také jaké hračky tu najdeme pro nejmenší děti. Zahráli jsme si hru o poznávání pohádek, odměnou byla malá sladkost. Ve volném čase jsme si prohlíželi různé obrázkové knížky dle zájmu - co kdo má rád, předčítali jsme si na útulných polštářcích.
Dětem se v knihovně líbilo a těšíme se na pravidelné měsíční návštěvy.