Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika mateřské školy

 ObrazekObrazek

ObrazekNaše mateřská škola se nachází v okrajové části Hradce Králové, ve Svobodných Dvorech. Je umístěna v jednopatrové vile, která je od roku 2001 majetkem Statutárního města Hradec Králové. Součástí MŠ je i poměrně rozlehlá zahrada, postupně vybavovaná vhodným dětským zařízením. Po rozsáhlé rekonstrukci budovy se stala naše MŠ dvoutřídní s celodenním provozem. V roce 2003 vstoupila naše MŠ do právního subjektu ZŠ Svobodné Dvory, Spojovací 66, se kterou spolupracuje.

Budova                                                     
Mateřská škola se nachází v jednopatrové vile. V suterénu jsou umístěny šatny obou tříd, WC, umyvárna  a WC pro děti, šatna zaměstnankyň MŠ, výdejna stravy a jídelna.

 

nadelovani-darecku-pod-stromeckem-2011-005.jpg1.třída „U MOTÝLKŮ“      Obrazek

zapsáno: 28 dětí       
1.třída, nacházející se v přízemí, nabízí dětem dostatek prostoru a soukromí v členitosti interiéru (třída, herna, pokojík ). Součástí je i ložnice, která slouží mladším dětem obou tříd. Dále se zde nachází umyvárna a WC pro děti, kabinet pomůcek a sklad lůžkovin.

nadelovani-darecku-pod-stromeckem-2011-009.jpg2.třída „U BERUŠEK“Obrazek
zapsáno: 24 dětí       
2.třída se nachází v 1. patře budovy. Součástí je třída, herna, kabinet pomůcek, umyvárna a WC pro děti.

 

 

 

Okolí MŠ, školní zahrada

Výlet-za-zvířátky-do-Stěžer-001.jpg   

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

I přesto, že se naše MŠ nachází na okraji Hradce Králové, nenabízí dostatek  možností pro vycházky do přírody. V okolí chybí les, louka. Proto během roku častěji zařazujeme výlety za poznáním.
Rádi  bychom zrealizovali „Zelenou učebnu“ přímo u nás na školní zahradě a přinesli si tak kousek přírody i do okolí naší MŠ. Prvním krokem v tomto záměru bylo vybudování „Kouzelné bylinkové zahrádky“ a políčka pro pěstování zeleniny a ovoce. Děti tak mají možnost zapojovat se do zahradnických činností a pozorovat růst bylinek, zeleniny i ovoce.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek kamaradske-dopoledne-2011-005.jpg

 

 

 

 

 

 ObrazekObrazek